Co jest potrzebne do korzystania z Internetowego Konta Pacjenta?
Do zalogowania na Internetowym Koncie Pacjenta potrzebujesz profilu zaufanego. Jest to podpis elektroniczny. Potwierdza Twoją tożsamość. Sprawdzi się w różnych sytuacjach. Na przykład przy wyrabianiu dowodu osobistego, zakładaniu działalności gospodarczej, sprawdzaniu punktów karnych oraz składaniu deklaracji PIT, czy wniosku o 500+.
Istnieją dwie możliwości założenia profilu zaufanego:
IKP możesz używać na komputerze, laptopie, tablecie i smartfonie. Wystarczy, że będziesz miał dostęp do Internetu. Aplikacja jest darmowa. Internetowe Konto Pacjenta założysz już przy pierwszym logowaniu. Nie musisz się nawet rejestrować.
W Internetowym Koncie Pacjenta znajdziesz wiele wartościowych informacji. Możesz sprawdzić:
Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, możesz:
Jeśli posiadasz konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, IKP automatycznie pobierze stamtąd Twoje dane. Na Internetowym Koncie Pacjenta znajdą się w ciągu 24 godzin po pierwszym zalogowaniu. ZIP jest ogólnopolskim serwisem dla pacjentów. Udostępnia informacje gromadzone przez NFZ. Może z niego korzystać każdy, kto jest ubezpieczony.
Internetowe Konto Pacjenta oferuje liczne udogodnienia. Posiadając IKP otrzymasz e-receptę na skrzynkę mailową lub SMS-em. Możesz w każdej chwili sprawdzić i pobrać e-recepty i e-skierowania. Sprawdzisz historię swoich wizyt w ramach NFZ. Jeśli chcesz, możesz też udostępnić komuś swoją dokumentację medyczną.
Możesz wykupić leki z recepty w różnych aptekach, nie tracąc przy tym refundacji. Dzięki temu nie musisz już szukać apteki, w której zrealizujesz całą receptę. Masz również dostęp do dokumentacji medycznej swoich dzieci, dopóki nie skończą 18 roku życia.